Fantasztikus vívmánnyal álltak elő dél-koreai kutatók, rájöttek ugyanis, miként lehet újrahasznosítani a kidobásra ítélt nappaneleket – írja a Napi.hu. a dél-koreai Aju Business Daily cikkére hivatkozva.

Ez a technika néhány évtized múlva kulcsfontosságú lesz, amikor a jelenleg használt napelemeket körülbelül 20 éves élettartamuk után kidobják

A Korea Institute of Energy Research augusztus 19-én közleményben tudatta, hogy a Li Dzsinszök által vezetett kutatócsoport kifejlesztett egy technológiát, amely lehetővé teszi a napelemek környezetbarát újrahasznosítását. Az intézet szerint az új technika képes mind a sérülésmentes, mind a sérült panelek újrahasznosítására, és akár 100 százalékos visszanyerési arányt is elérhet az üvegkomponensekből. A többi anyag mintegy 80 százaléka visszanyerhető és újrahasznosítható nagy teljesítményű napelemekké.

A kutatóknak sikerült 72 kiselejtezett kereskedelmi panelből összegyűjtött szilíciumot hat hüvelykes egykristályos tömbökké és korongokká finomítaniuk. Az újrahasznosított anyagokból olyan napelemeket állítottak elő, amelyeknek a generációs hatásfoka körülbelül 20,52 százalékos volt. A normál napelemek energiahatékonysága körülbelül 15 százalék.

Borítókép: Pixabay/Bru-nO