A Heineken közel 3,5 millió liter sör pazarlása ellen tett komoly lépéseket azáltal, hogy megtalálta a módját, hogyan alakítsa át megújuló energiává a megmaradt készleteket – írja a Magyarmezőgazdaság.hu.

Amikor Boris Johnson miniszterelnök közel egy évvel ezelőtt bejelentette az Egyesült Királyságban az első zárlatot, akkor több millió forint értékű sörkészlet ment pocsékba, amiért a kocsmák és az éttermek nagy része zárva tartott a koronavírus-járvány miatt. A Heineken manchesteri sörfőzdéjének csapata egy innovatív megoldást talált arra, hogy megakadályozzák készletük pazarlását, amivel a feleslegessé vált sört energiává alakítják.

Egy forradalmian új berendezésnek köszönhetően a brit kocsmáknak szánt készletet egyszerűen újrahasznosítják.

A technológia működésének alapja, hogy visszafordítja azt a mechanizmust, amellyel általában feltöltik a hordókat, ezáltal a sört ismét kiveszik a hordókból és üres edényekben tárolják. Az így kapott feleslegessé vált sört ezután a helyszínen lévő szennyvíztisztító telepre csepegtetik, és egy oxigéntől elzárt emésztőbe teszik, amely elősegíti a sör biogázzá történő átalakítását, amelyet a megújuló és fenntartható energia előállítása céljából létrehoztak.

A szállítókonténerben elhelyezett, nagy teljesítményű hő- és villamosenergia-egység a biogázt hővé és árammá alakítja.

A Heineken csapatának becslése szerint 2020 májusa óta 83 210 ötven literes hordónyi sört alakítottak már energiává. Közel 3,5 millió liternyi készlet felhasználásával, körülbelül annyi energiát állítottak elő, mellyel 28 000 brit háznak biztosíthattak volna fűtést egy napra.

Borítókép: Pixabay/ Alexas_Fotos